TECHNIKUM LOGISTYCZNE - PATRONAT AXTONE S.A. W KAŃCZUDZE
TECHNIK PROCESÓW DRUKOWANIA - PATRONAT MARMA POLSKIE FOLIE NOWOŚĆ !!!

1 czerwca 2009 roku w naszej szkole odbyły się prawybory do Europarlamentu zorganizowane przez Samorząd Uczniowski z inicjatywy Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach projektu „Młodzi Głosują”. Celem akcji było przeprowadzenie kampanii wśród młodzieży na rzecz wysokiej frekwencji w wyborach w dniu 7 czerwca roku bieżącego. Wybory nie były agitacją za żadnym komitetem wyborczym lub też konkretnym kandydatem.

Poprawiony (czwartek, 21 maja 2015 07:56)

Więcej…

 

ziemi2zdjW dniu 22 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi odbyła się IV Edycja Wewnątrzszkolnego Konkursu „W harmonii z naturą”. W konkursie uczestniczyło 18 uczniów naszej szkoły z klas pierwszych i drugich liceum oraz technikum. Laureatką konkursu została uczennica kl. II b LO Barbara Woźniak, kolejne miejsca zajęły Oktawia Cichy z II c LO i Aleksandra Ryś z I b LO.Nagrody książkowe laureatom wręczyła pani dyrektor Ewa Jodłowska-Zając. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez Zespół Przedmiotów Przyrodniczych p.Danutę Płoskoń, p.Grażynę Dzierga i p.Elżbietę Wójcik.

 

Poprawiony (czwartek, 21 maja 2015 07:59)

Więcej…

 

dni8Dnia 16 kwietnia 2009 r. Zespół Szkół w Kańczudze zorganizował Dni Otwarte Szkoły. Uczniowie trzecich klas gimnazjum przybyli do naszej szkoły kilka minut po dwunastej, w programie ich pobytu znalazło się: -zwiedzanie sal lekcyjnych i biblioteki, -pokazy chemiczne, -pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, -pokazy i wystawy gastronomiczne. O trzynastej młodzież z gimnazjów zebrała się na sali gimnastycznej gdzie zostali zapoznani z historią i dniem dzisiejszym Zespołu Szkół oraz ofertą edukacyjną na rok szkolny 2009/2010. Podsumowaniem tej części spotkania był quiz połączony z cennymi nagrodami ufundowanymi przez Szkolny Sklepik.

 

Poprawiony (czwartek, 21 maja 2015 08:00)

Więcej…

 

Po długim okresie przygotowan w naszej szkole (przygotowanie prezentacji multimedialnych, spotkania z rodzicami, zebrania ogólne z grupą, zbiórka pieniędzy, szukanie sponsorów) nadszedł dzień przyjazdu naszych gości z ITG Dachau. W ten dosyć chłodny dzień – niedziela 22.03.2009 - wszyscy pojawili się punktualnie o 10.15 na dworcu kolejowym w Przeworsku. Pociąg przyjechał również punktualnie (10.29), no i zaczęła się prawie dwutygodniowa przygoda. Niedziela była dniem rodzinnym. Niektórzy zdążyli już nawet zaliczyć „Ranczo”.

W poniedziałek – 23.03.2009 – wszyscy pojawili się ze swoimi partnerami w szkole. Uczniowie polscy musieli iść niestety na lekcje. Uczniowie niemieccy zostali przywitani przez panią dyrektor, później oglądali w małych grupkach 2, 3 i 4 lekcje. 4 uczniów niemieckich brało udział w zajęciach warsztatowych klasy III TŻ pod opieką pani Małgorzaty Rożek i przygotowywało sałatkę owocową i kruche ciasteczka. Na lekcji 5 i 6 goście z Niemiec zwiedzali Kańczugę, a później rozegrali w naszej sali gimnastycznej kilka setów koszykówki   w mieszanych drużynach z dziewczynami z I b LO. Od godz. 17 po południu w holu szkoły wielki ruch – rodzice i uczestnicy wymiany ustawiali stoły i przygotowywali bufet szwedzki na wieczór powitalny. Zaczął on się z opóźnieniem, ale był obfity w jadło i atrakcje: występ szkolnej grupy aerobiku – przygotowany przez panią Ewelinę Kolcz, prezentacje multimedialne dotyczące wizyty naszych uczniów w ITG Dachau jesienią 2008 oraz prezentacja sprawdzająca, co nasi goście zapamiętali z oprowadzania po Kańczudze. Około godz. 21 wieczór powitalny dobiegł końca.

Następnego dnia – wtorek 24.03.2009 - nasi goście zwiedzają zakłady przemysłowe: Axtone – tu oprowadza grupę niemiecką pan Wiącek i Marmę - Polskie Folie – oprowadza gości bardzo sympatyczny pan, a na zakończenie są ciasteczka i sok. W przedszkolu goście oglądają różne sale z trzy-, cztero- i pięciolatkami oraz zajęcia z rytmiki. Grupę oprowadzała pani Wiącek – wicedyrektorka przedszkola. W planie były jeszcze gimnazjum i szkoła podstawowa w Kańczudze, ale ze względu na brak czasu grupa niemiecka wróciła do szkoły, gdzie oglądała prezentację multimedialną na temat życia naszej szkoły, dokumenty szkolne (dzienniki, arkusze ocen, kronikę szkolną) oraz fragmenty filmu DVD z ostatniej studniówki (tu podobał się najbardziej taniec uczniów z III b LO). Później był czas wolny – wielka niewiadoma, co robili wszyscy i gdzie byli.

Poprawiony (czwartek, 21 maja 2015 08:02)

Więcej…

 

jar1W dniu 25 marca 2009 roku grupa 34 maturzystów z klas IIIa, IIIb LO, IV TŻ i IV TM uczestniczyła w Dniach Otwartych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu. Młodzież miała możliwość zwiedzenia budynków, w których mieszczą się poszczególne wydziały i zapoznania z bazą dydaktyczną oraz zasadami rekrutacji na rok szkolny 2009/2010. Największym zainteresowaniem cieszyły się wydziały: Pielęgniarstwo, Turystyka i Rekreacja, Budownictwo oraz Geodezja i Kartografia.

 

Poprawiony (czwartek, 21 maja 2015 08:03)

Więcej…