TECHNIKUM LOGISTYCZNE - PATRONAT AXTONE S.A. W KAŃCZUDZE
TECHNIK PROCESÓW DRUKOWANIA - PATRONAT MARMA POLSKIE FOLIE NOWOŚĆ !!!

W dniu 28 lutego 2018 r. piętnastu uczniów klasy 1 Technikum Logistycznego uczestniczyło w wycieczce dydaktycznej do firmy Axtone S.A. w Kańczudze. Firma ta od wielu lat jest liderem i ekspertem w dziedzinie technologii pochłaniania energii zderzeń wszystkich typów pojazdów szynowych oraz sprężyn mających zastosowanie także w innych, pozakolejowych gałęzi przemysłu. Uczniów po hali produkcyjnej oprowadzali pracownicy tej firmy. Opowiadali oni jak przebiega proces produkcji zderzaków, a uczniowie mogli to zobaczyć na własne oczy. Jednym z istotnych aspektów tego zakładu jest bezpieczeństwo i było to wiele razy podkreślane. Wycieczka była bardzo interesująca i ciekawa.

Dziękujemy pracownikom firmy Axtone S.A. za przekazanie ogromnej wiedzy młodzieży oraz umożliwienie zwiedzania ich zakładu.

Opiekunami były p. Monika Nawojska i p. Donata Kozłowska

 

W czwartek 22 lutego zorganizowaliśmy w naszej szkole obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem. Jako szkoła promująca zdrowie od lat staramy się propagować m. in. profilaktykę nowotworową. W tym roku postanowiliśmy przypomnieć całej społeczności szkolnej zasady Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Uczennice kasy II Technikum Logistycznego: Aleksandra Sykała , Izabela Zieleń, Izabela Nazarko oraz Renata Żyła przedstawiły prezentację multimedialną, po której zaprezentowany został film "Zdrowie na widelcu" poświęcony zasadom zdrowego odżywiania się i ich znaczeniu w profilaktyce chorób. Całość programu podsumowana została quizem poświęconym przedstawionym treściom. W trakcie jego trwania uczniowie klasy II Technikum Żywienia zaprezentowali smaczne i zdrowe przekąski ze świeżych owoców i warzyw. Program został przygotowany pod opieką pp. Grażyny Dziergi, Małgorzaty Rożek-Ziobro i Danuty Płoskoń.

 

Regulamin konkursu MOJA MIEJSCOWOŚĆ JEST CIEKAWA

 

14 lutego z okazji Walentynek przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali pocztę walentynkową, emitowany przez szkolny radiowęzeł quiz walentynowy a także międzyklasowy konkurs na najciekawsze przebranie walentynkowe. Klasy, które przebrały swoich przedstawicieli za Amorów, wykazały się niezwykłą pomysłowością i poczuciem humoru, utrudniając tym samym wybór zwycięzcy. W konkursie wyróżniono Amora z klasy III TM - Michała Drzała. Cała społeczność szkolna otrzymała słodkie upominki ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

 

W dniu 14 lutego 2018 r. uczniowie klasy 1 TL uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Przeworsku. Temat przewodni warsztatów brzmiał „Jak założyć firmę- zgłoszenie do CEIDG i ubezpieczenia”. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się m.in. z informacjami w jaki sposób założyć własną firmę, jakie dokumenty ZUS są do tego niezbędne oraz nabycia praktycznej wiedzy przy uzupełnianiu tych dokumentów.

Szkolny koordynator projektu
Donata Kozłowska