TECHNIKUM LOGISTYCZNE - PATRONAT AXTONE S.A. W KAŃCZUDZE
TECHNIK PROCESÓW DRUKOWANIA - PATRONAT MARMA POLSKIE FOLIE NOWOŚĆ !!!

9 marca 2018 r. ks. Biskup Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej, odwiedził naszą szkołę. Okazją do tych odwiedzin była wizytacja parafii Kańczuga. Ks. Biskup, po przywitaniu przez panią dyrektor, oglądał program artystyczny w wykonaniu naszych uczniów.

Następnie, po słowie skierowanym do młodzieży, spotkał się z gronem pedagogicznym.

 

8 marca to wyjątkowy dzień dla wszystkich Pań i świetna okazja, by zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie. W tym szczególnym dniu gościliśmy w naszej szkole panią dietetyk mgr inż. Katarzynę Frączek z Centrum dietetycznego Naturhouse w Łańcucie. Podczas prezentacji młodzież została zapoznana ze sposobami czytania etykiet dostępnych w obrocie handlowym produktów spożywczych, dobierania ich pod kątem odpowiedniego składu tak, aby wyeliminować z diety składniki antyodżywcze i nie wprowadzać pustych kalorii. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży i pracowników szkoły cieszyły się konsultacje z panią dietetyk, podczas których można było dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej, określić współczynnik BMI a także skonfrontować z fachowcem własne nawyki żywieniowe. Organizatorem spotkania była p. Małgorzata Rożek-Ziobro.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Katarzyny Frączek za wyczerpujące porady dietetyczno-medyczne, przyjęcie zaproszenia i poświęcony czas.

 

8 marca w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy Dzień Kobiet. Panowie przygotowali program słowno-muzyczny, który został wyemitowany przez szkolny radiowęzeł. Ponadto męska część społeczności szkolnej złożyła wszystkim Kobietom piękne życzenia i podarowała kwiaty.

 

W dniu 28 lutego 2018 r. piętnastu uczniów klasy 1 Technikum Logistycznego uczestniczyło w wycieczce dydaktycznej do firmy Axtone S.A. w Kańczudze. Firma ta od wielu lat jest liderem i ekspertem w dziedzinie technologii pochłaniania energii zderzeń wszystkich typów pojazdów szynowych oraz sprężyn mających zastosowanie także w innych, pozakolejowych gałęzi przemysłu. Uczniów po hali produkcyjnej oprowadzali pracownicy tej firmy. Opowiadali oni jak przebiega proces produkcji zderzaków, a uczniowie mogli to zobaczyć na własne oczy. Jednym z istotnych aspektów tego zakładu jest bezpieczeństwo i było to wiele razy podkreślane. Wycieczka była bardzo interesująca i ciekawa.

Dziękujemy pracownikom firmy Axtone S.A. za przekazanie ogromnej wiedzy młodzieży oraz umożliwienie zwiedzania ich zakładu.

Opiekunami były p. Monika Nawojska i p. Donata Kozłowska

 

W czwartek 22 lutego zorganizowaliśmy w naszej szkole obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem. Jako szkoła promująca zdrowie od lat staramy się propagować m. in. profilaktykę nowotworową. W tym roku postanowiliśmy przypomnieć całej społeczności szkolnej zasady Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Uczennice kasy II Technikum Logistycznego: Aleksandra Sykała , Izabela Zieleń, Izabela Nazarko oraz Renata Żyła przedstawiły prezentację multimedialną, po której zaprezentowany został film "Zdrowie na widelcu" poświęcony zasadom zdrowego odżywiania się i ich znaczeniu w profilaktyce chorób. Całość programu podsumowana została quizem poświęconym przedstawionym treściom. W trakcie jego trwania uczniowie klasy II Technikum Żywienia zaprezentowali smaczne i zdrowe przekąski ze świeżych owoców i warzyw. Program został przygotowany pod opieką pp. Grażyny Dziergi, Małgorzaty Rożek-Ziobro i Danuty Płoskoń.