2016/2017

TECHNIKUM LOGISTYCZNE - PATRONAT AXTONE S.A. W KAŃCZUDZE
TECHNIK PROCESÓW DRUKOWANIA - PATRONAT MARMA POLSKIE FOLIE NOWOŚĆ !!!

 

Tak można by zatytułować inscenizację, którą z okazji DNIA DZIECKA przygotowali uczniowie naszej szkoły dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kańczudze. Program oparto na tekstach wybitnych twórców literatury dziecięcej, min. J. Tuwima, J. Brzechwy czy S. Jachowicza.

Więcej…

 

17 maja 2017 roku na terenie szkoły odbył się spektakl profilaktyczno-edukacyjny, w którym uczestniczyła cała społeczność uczniowska. „Spacer po linie” to przedstawienie ukazujące problem agresji i zachowań ryzykownych. Porusza także kwestie rozwiązywania sytuacji konfliktowych, umiejętności kontroli stresu oraz zapobieganie zagrożeniom związanym ze środkami psychoaktywnymi. Ponadto ukazuje prawne skutki zachowań aspołecznych. Organizatorem spektaklu była Scena Teatralna „Kurtyna” z Krakowa, która kolejny rok współpracuje ze szkołą w zakresie organizacji programów profilaktycznych, a sponsorem – Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga.

pedagog szkolny: Katarzyna Kulig

 

W dniu 11 maja 2017 r. uczniowie  klasy I TŻM i II LO wzięli udział w POKAZACH Z FIZYKI organizowanych przez Katedrę Politechniki Rzeszowskiej i Fundacji Nauka dla Przemysłu i Środowiska. Program obejmował doświadczenia z zakresu cieczy i gazów, sił bezwładności, elektromagnetyzmu i optyki. Demonstrowane doświadczenia były bardzo ciekawe i pouczające. Po dużej dawce wiedzy można było zregenerować siły w McDonald’s. Organizatorem wyjazdu była p. Monika Nawojska, zaś opiekę nad uczniami sprawowały p. Donata Kozłowska i Emilia Majkowska.

 

Wspieranie i przygotowywanie uczniów do podejmowania decyzji edukacyjno – zawodowych jest zadaniem szkoły, dlatego też nasi uczniowie w okresie marzec-kwiecień 2017 r. uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez doradcę zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery z Przeworska p. Tomasza Dronia. Udzielona im została pomoc w planowaniu odpowiedniej ścieżki kształcenia i zawodu, jak również mogli skorzystać z porad dotyczących aktywnych metod poszukiwania pracy, czy przygotowywania dokumentów aplikacyjnych.

Ponadto doradca zawodowy udzielił im również informacji dotyczących właściwego przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz zasad odpowiedniej autoprezentacji. Mamy nadzieję, że te aktywne zajęcia zmotywują młodych ludzi do myślenia o swojej przyszłości zawodowej oraz przygotowywania się do wejścia na rynek pracy.

 
Więcej artykułów…