TECHNIKUM LOGISTYCZNE - PATRONAT AXTONE S.A. W KAŃCZUDZE
TECHNIK PROCESÓW DRUKOWANIA - PATRONAT MARMA POLSKIE FOLIE NOWOŚĆ !!!

Już po raz 15. w Zespole Szkół w Kańczudze odbył się KONKURS ORTOGRAFICZNY o tytuł Mistrza Ortografii. Do rywalizacji zgłosiło się 22 uczestników z różnych klas, którzy musieli zmierzyć się z trudnym tekstem dyktanda: Przed promocją. Wspomniany konkurs odbył się w dniu 5 czerwca 2017 roku.

Więcej…

 

 

Tak można by zatytułować inscenizację, którą z okazji DNIA DZIECKA przygotowali uczniowie naszej szkoły dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kańczudze. Program oparto na tekstach wybitnych twórców literatury dziecięcej, min. J. Tuwima, J. Brzechwy czy S. Jachowicza.

Więcej…

 

17 maja 2017 roku na terenie szkoły odbył się spektakl profilaktyczno-edukacyjny, w którym uczestniczyła cała społeczność uczniowska. „Spacer po linie” to przedstawienie ukazujące problem agresji i zachowań ryzykownych. Porusza także kwestie rozwiązywania sytuacji konfliktowych, umiejętności kontroli stresu oraz zapobieganie zagrożeniom związanym ze środkami psychoaktywnymi. Ponadto ukazuje prawne skutki zachowań aspołecznych. Organizatorem spektaklu była Scena Teatralna „Kurtyna” z Krakowa, która kolejny rok współpracuje ze szkołą w zakresie organizacji programów profilaktycznych, a sponsorem – Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga.

pedagog szkolny: Katarzyna Kulig

 

W dniu 11 maja 2017 r. uczniowie  klasy I TŻM i II LO wzięli udział w POKAZACH Z FIZYKI organizowanych przez Katedrę Politechniki Rzeszowskiej i Fundacji Nauka dla Przemysłu i Środowiska. Program obejmował doświadczenia z zakresu cieczy i gazów, sił bezwładności, elektromagnetyzmu i optyki. Demonstrowane doświadczenia były bardzo ciekawe i pouczające. Po dużej dawce wiedzy można było zregenerować siły w McDonald’s. Organizatorem wyjazdu była p. Monika Nawojska, zaś opiekę nad uczniami sprawowały p. Donata Kozłowska i Emilia Majkowska.

 
Więcej artykułów…