2016/2017

TECHNIKUM LOGISTYCZNE - PATRONAT AXTONE S.A. W KAŃCZUDZE
TECHNIK PROCESÓW DRUKOWANIA - PATRONAT MARMA POLSKIE FOLIE NOWOŚĆ !!!

W dniu 16 grudnia 2016 r. w Szpitalu w Przeworsku odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.Uczniowie mieli przedstawić prezentację z wydarzenia sportowego oraz rozwiązać test z zakresu zdrowego żywienia, pierwszej pomocy i działalności PCK.  Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IV TŻH Edyta Chohura, która zajęła II miejsce spośród szkół biorących udział w Olimpiadzie. Opiekę merytoryczną sprawowały panie: Danuta Płoskoń i Małgorzata Rożek- Ziobro.

GALERIA ZDJĘĆ

Naszej zwyciężczyni gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun PCK: Donata Kozłowska

 

W ramach realizacji „Powiatowego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy na lata 2012-2017” w dniu 16 grudnia 2016 r. uczniowie klasy I TL i I TŻM uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z Przeworska. Tematyka obejmowała pogłębienie wiedzy o zjawisku przemocy i sposobach radzenia sobie z tym problemem. Zajęcia miały na celu zmianę postawy społeczeństwa wobec przemocy w rodzinie oraz zwiększenie skuteczności i dostępności pomocy dla osób doświadczających negatywnych zachowań. Mamy nadzieję, że udział w spotkaniu pomoże młodzieży w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami  w życiu oraz zwiększy skuteczność niesienia pomocy.

 

15 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbyły się Powiatowe Konkury Mickiewiczowskie: Recytatorski i Plastyczny, związane z obchodami Dnia Patrona. Konkursy objęte zostały Patronatem Honorowym Starosty Powiatu Przeworskiego, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno- Ekonomicznej w Jarosławiu. Od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży z okolicznych gimnazjów oraz uczniów naszej szkoły. Do udziału zgłosiło się 40 uczestników.

GALERIA ZDJĘĆ

Więcej…

 

Nataniel Pawełek z Kańczugi miał niespełna 15 lat, kiedy usłyszał diagnozę, która zabrzmiała jak wyrok : mięsak Ewinga - złośliwy nowotwór kości, atakujący głównie dzieci i młodych ludzi. To był szok, niedowierzanie i setki piętrzących się w głowie pytań. Nastolatek bez wahania podjął walkę o zdrowie i życie, i nie traci nadziei. W tej walce wspiera go wiele osób.

GALERIA ZDJĘĆ

Więcej…

 

6 grudnia zgodnie z tradycją do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj, który odwiedził każdą z klas i rozdawał słodkie upominki. Wizyta Mikołaja sprawiła wszystkim wiele radości i wprawiła w dobry humor.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Więcej artykułów…