TECHNIKUM LOGISTYCZNE - PATRONAT AXTONE S.A. W KAŃCZUDZE
TECHNIK PROCESÓW DRUKOWANIA - PATRONAT MARMA POLSKIE FOLIE NOWOŚĆ !!!
 

POWIATOWE KONKURSY MICKIEWICZOWSKIE:

RECYTATORSKI I PLASTYCZNY  poświęcone twórczości ADAMA MICKIEWICZA

 

REGULAMIN KONKURSU

 

KARTA ZGŁOSZENIA

 

Serdecznie zapraszamy uczniów Państwa szkoły do udziału w międzyszkolnym konkursie kulinarnym ,,Bożonarodzeniowe ozdoby z piernika”, który odbędzie się dnia 13 grudnia 2017 roku o godz. 12.00 w pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół w Kańczudze ul. M. Konopnickiej 6. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjum. Inspiracją do zorganizowania konkursu jest chęć kontynuowania tradycji wykonywania ozdób świątecznych z piernika w naszym regionie.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia  6 grudnia 2017 roku.

REGULAMIN KONKURSU

 

POLSKO NIE JESTEŚ TY JUŻ NIEWOLNICĄ!
Leopold Staff

13 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Młodzież w wierszach i piosenkach zaprezentowała tragiczną, ale zwycięską walkę o wolność naszej ojczyzny. Jest to dla nas piękna lekcja historii, pokazująca ogromną odwagę i patriotyzm tamtych żołnierzy.

Na zakończenie uroczystości zabrała głos Pani Dyrektor przypominając nam dzieje tamtych czasów i trud tych, dzięki którymi dzisiaj możemy żyć w wolnej Polsce.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Monika Nawojska i Donata Kozłowska. 

 

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych Szkolne Koło Caritas kolejny rok ogłasza akcję „ZAPAL ZNICZ NA BEZIMIENNYM GROBIE”. W trakcie przygotowań do tego szczególnego dnia należy pamiętać o grobach opuszczonych i zaniedbanych. Szkolni wolontariusze w dniu 30.10.2017 roku będą sprzątać opuszczone groby, pamiętając również o mogiłach pedagogów.

W tym samym dniu przedstawiciele młodzieży udadzą się na Cmentarz Parafialny w Kańczudze  i zapalą symboliczne znicze na opuszczonych grobach w imieniu całej społeczności szkolnej.

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji w swoich miejscowościach.

opiekunowie i wolontariusze SK Caritas

 
Więcej artykułów…